Espoon aluleiri alkaa tänään mukana kaksi seuran joukkuetta

13.6.2025


Mukana seurastamme ovat F-junnut (6-9-v.), jotka pelaavat leirin F-poikien sarjassa ja E-tytöt (10-12-v.), jotka pelaavat leirin pelisarjassa. Leiri alkaa Espoossa tänään perjantaina ja jatkuu sunnuntaihin asti.

Molemmat joukkueet aloittavat pelinsä tänään:F-junnuilla peli 12.35 Espoo-Tupe Tiistilän kentällä ja E-tytöt klo 13.45 Tupe-Lahja ET ja klo 16.30 KiPe06-TuPe molemmat Olarin kentällä.

E-tyttöjen leirivahvuus on 9 pelaajaa ja kolme valmentajaa. Tuomarivelvoitteen suorittaa C-tyttöjen Wilhelmiina Pärtty. Joukkue majoittuu Opinmäen kampuksella. Pelit aloitetaan alkulohkossa A,jossa mukana Lahja, Espoo Sininen ja KiPe.

Tuoloksia tästä

F-junnujen leirivahvuus on 12 pelaajaa ja kolme valmentajaa. Joukkue majoittuu Tiistilän koululla. Pelit lohkossa A, jossa mukana Manse, Espoo, Loimaa ja Kinnari.

Tuloksia tästä

Osalle pelaajista leirikokemus on ensimmäinen, osalle niitä on jo ehtinyt kertyä useampi.

Leiriohjelmassa on perjantai-illalla leiridisco Tapiolan urheiluhallilla.Muuten päivät kuluvat pelaten, ruokaillen ja leväten.

Viimeiset pelit sunnuntaina klo 12.30-16.00.

Lue lisää leiristä tästä

ja tuloksistä tästä

Leirin järjestäjinä toimivat PPL ja Espoon Pesis ry.

 

Toivotamme joukkueille mukavaa leiriä!