Tuomarikalenteri

NAISTEN SUOMENSARJAN JATKOPELI

SU 17.8. KLO 15.00   TKU-PAUKKU    pt sv 2-t alueelta    3-t. Saara Hannula    tt Vesa Uusipakka

Tuomariohjelma on toimitettu jojoille. Tässä viimeisin lista, ummalla on tehty muutokset alkuperäisen listaan ja jatkossa tätä pyritään pitämään ajan tasalla.

Muutama asia kesästä:

Tuomarivuorojen vaihdot

Tuomari hoitaa itse tuuraajan peliinsä ja ilmoittaa minulle asiasta mieluiten sähköpostitse. Kun vaihdatte vuoroja, niin katsokaa ketä muita on samassa sarjassa vastaavissa tehtävissä, niin mieluiten heidän kanssaan.

Toukokuussa kaikissa sarjoissa ottelun pelituomari tarkistaa molempien joukkueiden lisenssit. Pöytäkirjaan merkintä, että lisenssit tarkastettu. Jos puutteita, niin kirjoitetaan pelaajan nimi pöytäkirjaan. Puutteista ilmoitus myös Markukselle, yhteystiedot alla.

Jos kysyttävää, niin olkaa yhteydessä. Myös joukkueenjohtajilta voi kysellä asioista.

Tuomaritakin löytyvät kuuluttamon henkarista ja ne tulee sinne palauttaa myös pelin jälkeen. Jos kaksi peliä samaan aikaan, takit käyttöön ylempään sarjaan tai yhdessä sopien.

Kiitos kun olette käytettävissä tuomareina!

Seuran tuomarivastaavana toimii:

Markus Wilén
puh. 050-3958583

wilen.markus(at)gmail.com

Tuomarilista an 19.5.2014 Markus Wilen

  päivitetty  15.8.14

pvm

 

klo

OTTELU

sarja

PT

ST

2T

3T

TT

10.touko

la

18

TURKU - HYVINKÄÄ

CP

Hannula S

Lahtinen E

Ahonen T

Lindström N

Ristolainen Nea

11.touko

su

 

 

 

 

 

 

 

 

12.touko

ma

 

 

 

 

 

 

 

 

13.touko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.touko

ke

 

 

 

 

 

 

 

 

15.touko

to

18

TURKU - PÖYTYÄ

DT

Hännikäinen M

Jansson E

Röntynen Peetu

 

Meriö M

15.touko

to

18

TURKU SIN- TURKU VALK

EP

Saarni L

Uusipaikka

Mänty J

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.touko

la

13

TURKU - PORI

NSS

Laukkanen

Eeva

Santaniemi O

Uusipaikka

Saarni L

17.touko

la

17

TURKU - VIHTI

MSS

Kaskiluoto

Laaksonen

-

Hännikäinen M

Pick A

18.touko

su

 

E-pojat turnaus

 

 

 

 

 

 

19.touko

ma

18

TURKU VALK - PÖYTYÄ

EP

Tuominen Samu

Ahokas E

Mänty J

 

 

20.touko

ti

18

TURKU - JOKIOINEN

MMS

Helin

Svärd T

Kulmala I

Ritola I

Holmberg H

21.touko

ke

18

TURKU - MYNÄMÄKI

NMS

Savola

Wilen

Kaavi P

 

Suominen N

22.touko

to

 

 

 

 

 

 

 

 

23.kesä

PE

18

TURKU - ULVILA

CP

Hannula S

Hollingworth

Himanka L

Uusipaikka

Röntynen Peetu

23.touko

pe

18

TURKU - JOKIOINEN

DP

Lahtinen E

Jansson E

Saarni M

 

Sairio

23.touko

pe

18

TURKU - RAUMA D

DT

Oivanen M

Aatola

Matilainen T

 

Tutti

24.touko

la

15

TURKU - PUMU

MSS

Nurmio

Lähteenmäki T

-

Aakula V

Jauhiainen R

25.touko

su

 

 

 

 

 

 

 

 

26.touko

ma

18

TURKU - PÖYTYÄ

DP

Siltala J

Porela J

Tuominen R

 

Ristolainen N

27.touko

ti

18

TURKU - PÖYTYÄ

MSS

Heikkilä

Tikakoski

-

Porela J

Holmberg H

28.touko

ti

18

TURKU VALK - JOKIOINEN

EP

Helimo J

Tuominen S

Ahokas E

 

 

28.touko

ke

18

TURKU - PÖYTYÄ

NMS

Oivanen M

Wilen

Kaavi P

 

Jaakkola A

29.touko

to

14

TURKU - JOKIOINEN

CP

Lahtinen E

Vepsä

Tuominen T

Ruuskanen N

Drake A

30.touko

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

31.touko

la

 

 

 

 

 

 

 

 

1.kesä

su

 

 

 

 

 

 

 

 

2.kesä

ma

18

TURKU - LOIMAA

NSS

Savola

Wilen

Lahtinen E

Ruuskanen N

Sirviö M

3.kesä

ti

18

TURKU - LOIMAA

FP

Meriö M

Himanka L

Pick A

Tutti

Sario

3.kesä

ti

18

TURKU VALK - TURKU SIN

EP

Tuominen T

Majasuo M

Röntynen Peppi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.kesä

ke

18

TURKU - YLÖJÄRVI

MMS

Savola

Merivalo

Porela J

Siltala J

Hokkinen J

5.kesä

to

 

 

 

 

 

 

 

 

6.kesä

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

7.kesä

la

11

c-pojat turnaus

CP

Ahonen T

Ritola I

Matilainen T

 

OK

7.kesä

la

13.30

c-pojat turnaus

CP

Vepsä

Jansson E

Röntynen Peetu

 

OK

7.kesä

la

15.30

c-pojat turnaus

CP

Lamppu

Hannula S

Himanka L

 

OK

7.kesä

la

15

TURKU - LAITILA

NMS

   EI PELATA

 

 

 

 

8.kesä

su

18

TURKU - KÖYLIÖ

MSS

Laurila

Eeva

Lahtinen E

Siltala Joni

Tuominen R

9.kesä

ma

 

 

 

 

 

 

 

 

10.kesä

ti

18

TURKU SIN - JOKOINEN

EP

Hannula M

Tuominen T

Ristolainen N

 

 

11.kesä

ke

 

 

 

 

 

 

 

 

12.kesä

to

18

TURKU - KANKAANPÄÄ

CP

Hollingworth

Vepsä

Ruuskanen N

 Tuominen Tuulia

Drake A

12.kesä

to

18

TURKU - MERIMASKU

DP

Uusipaikka

Hannula S

Hannula M

 

Saarni M

13.kesä

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

14.kesä

la

13

TURKU - KANKAANPÄÄ

NSS

Laukkanen

Eeva

Hannula S

Tuominen R

Hokkinen Johanna

14.kesä

la

18

TURKU -PORI

MMS

Lamppu

Svärd T

Aakula V

Tuominen S

Saarni M

15.kesä

su

13

TURKU - HÄMEENKYRÖ

NMS

Lamppu

Vepsä

Ahonen T

Meriö M

Drake A

16.kesä

ma

18

TURKU - RUSKO

DT

Hännikäinen M

Aakula V

Tuominen R

 

Matilainen T

16.kesä

ma

18

TURKU - JOKIOINEN

FP

Aatola

Kaavi P

Ritola I

Sario

Tutti

17.kesä

ti

18

TURKU - RAUMA E

DT

Jokinen S

Aakula V

Teriö V

 

Jauhiainen R

17.kesä

ti

18

TURKU SIN - PÖYTYÄ

EP

Meriö M

Ahokas E

Mänty J

 

 

18.kesä

ke

18

TURKU - HYVINKÄÄ

MSS

Heikkilä

Tikakoski

-

Lahtinen E

Jauhiainen R

19.kesä

to

 

 

 

 

 

 

 

 

20.kesä

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

21.kesä

la

 

 

 

 

 

 

 

 

22.kesä

su

 

 

 

 

 

 

 

 

23.kesä

ma

 

 

 

 

 

 

 

 

24.kesä

ti

18

TURKU - KOKEMÄKI

NMS

Lahtinen E

Helin

Siltala J

 

Drake A

25.kesä

ke

18

TURKU - SALO

DP

Röntynen Peetu

Majasuo M

Hokkinen J

 

Saarni M

26.kesä

to

 

 

 

 

 

 

 

 

27.kesä

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

28.kesä

la

15

TURKU - POMARKKU

MSS

Laurila

Lähteenmäki T

OK

Santaniemi O

Ristolainen M

29.kesä

su

 

 

 

 

 

 

 

 

30.kesä

ma

 

 

 

 

 

 

 

 

1.heinä

ti

 

 

 

 

 

 

 

 

2.heinä

ke

 

 

 

 

 

 

 

 

3.heinä

to

 

 

 

 

 

 

 

 

4.heinä

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

5.heinä

la

 

 

 

 

 

 

 

 

6.heinä

su

 

 

 

 

 

 

 

 

7.heinä

ma

 

 

 

 

 

 

 

 

8.heinä

ti

18

TURKU -HÄMEENLINNA

NSS

Laukkanen

Eeva S

Jansson E

Himanka L

Tuominen S

9.heinä

ke

18

TURKU - HÄMEENLINNA

MSS

Kaskiluoto

Lähteenmäki M

-

Jokinen S

Saarni M

10.heinä

to

18

TURKU - HÄMEENLINNA

CP

Merivalo

Vepsä

Majasuo M

Uusipaikka

Röntynen Peppi

11.heinä

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

12.heinä

la

 

 

 

 

 

 

 

 

13.heinä

su

 

 

 

 

 

 

 

 

14.heinä

ma

 

 

 

 

 

 

 

 

15.heinä

ti

 

 

 

 

 

 

 

 

16.heinä

ke

18

TURKU - ULVILA

NMS

Merivalo

Aatola

Kulmala I

 

 Lindström Nora

17.heinä

to

18

TURKU - TAMPERE

NSS

Laukkanen

Wilen

Uusipaikka

Tuominen Tuulia

Lindström Nora

18.heinä

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

19.heinä

la

 

 

 

 

 

 

 

 

20.heinä

su

 

 

 

 

 

 

 

 

21.heinä

ma

 

 

 

 

 

 

 

 

22.heinä

ti

18

TURKU - MYNÄMÄKI

MMS

Lamppu

Inkinen

Kaavi P

Ahonen T

Jaakkola A

23.heinä

ke

18

TURKU - JOKIOINEN

MSS

Laukkanen

Eeva

-

Teriö V

Meriö M

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.heinä

to

18

TURKU - MYNÄMÄKI

NSS

Laukkanen

Eeva

Hannula S

Jansson E

Holmberg H

25.heinä

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

26.heinä

la

18

TURKU - RUOVESI

MMS

Lahtinen E

Svärd

Porela J

Lindström N

Matilainen t

27.heinä

su

 

 

 

 

 

 

 

 

28.heinä

ma

 

 

 

 

 

 

 

 

29.heinä

ti

 

 

 

 

 

 

 

 

30.heinä

ke

 

 

 

 

 

 

 

 

31.heinä

to

 

 

 

 

 

 

 

 

1.elo

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

10.elo

su

16

TURKU - KANKAANPÄÄ

MSS

Kaskiluoto

Lähteenmäki T

-

Lahtinen E

Saarni L

3.elo

su

15

TURKU - PORI

NMS

Hollinworth

Wilen

Tuominen R

 

Tuominen Samu

4.elo

ma

 

 

 

 

 

 

 

 

5.elo

ti

 

 

 

 

 

 

 

 

6.elo

ke

18

TURKU - EURAJOKI

MMS

Savola

Inkinen

Jokinen S

Ristolainen M

??

7.elo

to

 

 

 

 

 

 

 

 

8.elo

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

9.elo

la

12

TURKU - RAUMA

NMS

Svärd

Helin

Teriö V

 

Saarni L

10.elo

su

13

TURKU - RAUMA

NSS

Laukkanen

Wilen

Hännikäinen M

Himanka L

Jaakkola A

11.elo

ma

 

 

 

 

 

 

 

 

12.elo

ti

 

 

 

 

 

 

 

 

13.elo

ke

18

TURKU - LOIMAA

MMS

Lamppu

Aatola

Hannula S

Suominen N

Sirviö M

14.elo

to

 

 

 

 

 

 

 

 

15.elo

pe

 

 

 

 

 

 

 

 

16.elo

la

 

 

 

 

 

 

 

 

17.elo

su

12

TURKU - KANKAANPÄÄ

NMS

Savola

Jokinen S

Helimo J

 

Ristolainen M

17.elo

su

18

TURKU - LAITILA

MMS

Svärd

Helin

Uusipakka V

 

Sirviö M

18.elo

ma

 

 

 

 

 

 

 

 

19.elo

ti

 

 

 

 

 

 

 

 

20.elo

ke

18

TURKU - PÖYTYÄ

MMS

Inkinen

Helin

Santaniemi O

Oivanen M

Röntynen Peppi

21.elo

to

 

 

 

 

 

 

 

 

22.elo

pe