Tuomarikalenteri

Tuomariohjelma on valmis julkaistavaksi. Tummalla on tehty muutokset alkuperäisen listaan ja jatkossa tätä pyritään pitämään ajan tasalla.

Jos jokin tehtävä ei sovi, yrittäkää saada vaihdettua oman joukkueen pelaajan kanssa (juniorit), aikuisten otteluiden vaihtoja ei suositella.

Jos kuitenkin jotain hämminkiä, ilmoittakaa hyvissä ajoin Sirpalle 040-8431481 tai sirpa.helin(at)okartek.fi

Tuomaritakin löytyvät kuuluttamon henkarista ja ne tulee sinne palauttaa myös pelin jälkeen. Jos kaksi peliä samaan aikaan, takit käyttöön ylempään sarjaan tai yhdessä sopien.

Kiitos kun olette käytettävissä tuomareina!

Lisäys otteluohjemiin 12.6.2013 : tuomarit nimetään myöhemmin

 

Miesten maakispeli Turku - Laitila ti 25.6. klo 18.00

(Svärd T-Helin-Lahtinen E-Uusipaikka-Teriö)

 

to 27.6. klo 18.00 Turku-Köyliö D-p (Laukkanen-Aakula-Suominen-Virtanen)

 

Pe 5.7. klo 18.00 Turku - Mynämäki mmk (Hollingworth-Svärd T-Uusipaikka-Matilainen T)

 

pe 16.8. klo 18.00  nmk  Turku - Laitila (Laukkanen-Jansson-Aakula-Hiltunen)

 

          3.5.13/sh17.7.2013 /sh muutettu  
                 
pväklo  sarjapäätuomarisyöttötuomari2-tuomari3-tuomaritakarajat.
                 
                 
ti 14.5. 18.00 Turku - Pöytyä Pun E-p J Porela V Teriö R Jauhiainen   Miina Hannula
ke 15.5. 18.00 Turku - Loimaa D-p M Laukkanen E Jansson Saara Hannula  N.Suominen
to 16.5. 18.00 Turku - Loimaa 97 C-p J Forsman S Vepsä M Saarni   Alina Drake
la 18.5. 13.00 Turku - Rauma D-t M Hännikäinen J Porela R Jauhiainen   Eero Ahokas
la 18.5. 10.00 Turku- Pöytyä F-p naiset mk naiset mk naiset mk    
la 18.5. 12.00 Pöytyä - Loimaa F-pS JokinenJ SiltalaL Saarni    
la 18.5  14.00 Turku - Loimaa F-pL SaarniS JokinenS Tuominen    
su 19.5. 14.00 Turku - Viinijärvisuper HEIKKILÄ T LÄHTEENMÄKI T OK OKS-A Kailajärvi
su 19.5. 17.00 Turku - Kankaanpää mss OK OK OKK KoskiJ Siltala
ma 20.5. 18.00 Turku - Merimasku D-p S Liippala O HiltunenE Lahtinen   Tuomas Ruohonen
ma 20.5. 18.00 Turku - Loimaa E-p V AakulaM Ristolainen Peetu Röntynen    
ti 21.5. 18.00 Turku - Ylöjärvi mmk Svärd T Hollingworth J Uusipaikka V S Jokinen Ella Lahtinen
ti 21.5. 18.00 Turku - Humppila F-p S Tuominen L SaarniTuulia Tuominen    
ke 22.5. 18.00 Turku - Vihtisuper TIIPPANA RITOLA OK OKS-A Kailajärvi
to 23.5. 18.00 Turku - Loimaa 98 C-p A Seikola S Saarinen I Lievonen  Ilona Kulmala
pe 24.5. 18.00 Turku - Pöytyä nmk Niiranen SVepsä S S Liippala   Matleena Sirviö
su 26.5.15.00 Turku - Rauma nmk Torkkola L Santaniemi O R Tuominen  J Mänty
ti 28.5. 18.00 Turku - Pöytyä mmk Torkkola LHelin SN Pillbacka   Peppi Röntynen
ke 29.5. 18.00 Turku - Vihti mss OK OK OKK Koski A Pick
to 30.5. 18.00 Turku - Pöytyä C-pL Inkinen J PelkonenPeppi Röntynen   Alina Drake
pe 31.5. 18.00 Turku - Mynämäki D-p O Hiltunen V Aakula L Himanka   Johanna Hokkinen
pe 31.5. 18.00 Turku - Jokioinen F-p E Jansson A Pick M Saarni    
su 2.6. 16.00 Turku -Lapuasuper SYRJÄLÄ RUTANEN OK OKS-A Kailajärvi
ma 3.6. 18.00 Turku - Jokioinen C-p M Lammi J Heirala I Ritola   Mikko Meriö
ti 4.6. 18.00 Turku - Jokioinen D-pI LievonenEmma LahtinenT Matilainen   Jenni Toivonen
ti 4.6. 18.00 Turku - Laitila E-pS HannulaP KaaviI Kulmala   Miina Hannula
ke 5.6. 18.00 Turku - Pöytyä D-t A Pick O HiltunenMatias Ristolainen   Mikko Meriö
to 6.6. 18.00 Turku - Hämeenkyrö nmk Vepsä S Forsman JV Teriö   Samu Tuominen
la 8.6. 15.00 Turku - Tampere mss OK OK OK O SantaniemiS Liippala
la 8.6.11.00 Turku - Pori mmk Svärd TI Lievonen K Koski Uusipaikka VT Matilainen
ke 12.6. 18.00 Turku - Helsinkisuper HEIKKILÄ T LÄHTEENMÄKI T OK OKS-A Kailajärvi
la 15.6. 15.00 Turku - Köyliö mss OK OK OKEmma Lahtinen T Matilainen
ti 25.6.18.00 Turku - Laitila mmkSvärd THelin SEmma Lahtinen V Uusipaikka
ma 17.6. 18.00 Turku - Laitila D-t S Saarinen S SaarikkoA Seikola   I Lievonen
ti 18.6. 18.00 Turku - Raumasuper UUSITALO KALLIO OK OKEmma Lahtinen
ke 19.6. 18.00 Turku - Laitila C-p S SaarikkoEmma Lahtinen N Pilbacka   Ella Lahtinen
                 
la 29.6. 13.00 Turku - Hyvinkää mss OK OKE JanssonJ Porela L Saarni
su 30.6.16.00Turku-Roihusuper OK OK OK OKM Suominen
su 30.6.12.00 Turku - Jokioinen mmk Torkkola LHelinK Koski  K Korpela
su 7.7. 16.00 Turku - Lappeenrantasuper OK OK OK OKS-A Kailajärvi
ti 9.7. 18.00 Turku - Pöytyä mss OK OK OK O SantaniemiAnton Pick
ke 10.7. 18.00 Turku - Ulvila nmk Forsman J Svärd J T Ruohonen   Johanna Hokkinen
ti 16.7. 18.00 Turku - Mynämäki nmk Vepsä SHänninkäinen PT Matilainen  Saara Hannula
to 18.7. 18.00 Turku - Kokemäki nmkVepsä S Svärd J Saara Hannula  M Saarni
pe 19.7. 18.00 Turku - Porisuper OK OK OK OKS-A Kailajärvi
ke 24.7. 18.00 Turku - Jokioinen mss OK OK OK P Kaavi I Ritola
to 25.7. 18.00 Turku - Kempelesuper OK OK OK OKS-A Kailajärvi
su 28.7. 16.00 Turku - Vuokatti super Ok OK OK OK  
pe 5.7.18.00Turku - Mynämäki mmkHollingworthSvärd T Uusipakka V  Matilainen T
su 4.8. 16.00 Turku - MansenRäpsäsuper OK OK OK OKJoonas Porela
ke 7.8. 18.00 Turku - Jyväskyläsuper OK OK OK OKElla Lahtinen
to 8.8. 18.00 Turku - Järvenpää mss OK OK Ok I Lehkonen S Liippala
la 10.8.15.00 Turku - Pomarkku mmk Svärd T Helin S N Pilbacka   Eero Ahokas
su 11.8. 14.00 Turku - Kankaanpää nmk Hollingworth J Hänninkäinen P M Hännikäinen   Miina Hannula
               Ella Lahtinen

la 17.8. 14.00 Turku-Viinijärvi Super