Tervetuloa Turku-Pesiksen kotisivuille

Ajankohtaista

Hiihtolomaviikolla Raumalla pelattu SM-halliturnauksessa Turku kohtasi Rauman Feran, Hyvinkään Tahkon ja Helsingin Puna-Mustien B-tyttöjoukkueet.
Naisten ykköspesisjoukkue pelasi ensimmäisen harjoituspelinsä Pöytyän ykköspesisjoukkuetta vastaan 26.2. Peliraportti löytyy joukkueen uutisia-sivuilta.
Edustusjoukkue on kuluvan kuukauden aikana kokenut pelaajatappioita, mutta tasapainoituksen vuoksi uusiakin pelaajia on saatu. Mitä joukkueelle muuta kuuluu?
Sunnuntaina 1.3. järjestetään Nice-pesiksen tapahtuma klo: 14.30-15.30. Tällöin pelataan jumpataan ja rentoudutaan Rieskalähteen koulun alasalissa. Vetäjänä toimii Anne Luoma. Ilmoittautumisia ei vaadita, joten kaikki innokkaat mukaan! seuraava Nice-tapaaminen torstaina 12.3.
keskiviikkona 4.2 klo 17.30-18.45 pidetään vuoden ensimmäinen Sami-Petterin valmentajaklinikka ja siihen heti perään kerätään kasaan joukkueiden koko taustajoukot. Ja paikka on Impivaaran palloiluhallin kokoustila.
Naisten ykköspesisjoukkueen harjoituspelien päivämäärät ja ajat on päivitetty joukkueen uutisia-sivulle.
Naisten superpesiksen sarjaohjelma on julkaistu. Ota päivämäärät ylös milloin Turku-Pesis pelaa ja tule kannustamaan.
Käy lukemassa miten b-tytöille kävi harjoitusottelussa viime kesän hopeamitalisteja vastaan.
Jokavuotinen tuomarikoulutus järjestetään keskiviikkona 18.3. Alabaman auditoriossa klo: 18-21
Rauman alkulohkon aikataulu on nyt julkaistu B-tyttöjen uutisia-sivulla. Käy katsomassa milloin tytöt pelaavat ja lähde Raumalle mukaan kannustamaan.
RSS ATOM